Emre Tekuzem
Emre Tekuzem
05 Mayıs 2018 Cumartesi 23:28
467 Okunma
Kyk 1220 Memur Alımı Yapacak !

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü sözleşmeli yurt yönetim personeli alımı sınav duyurusu ile sözleşmeli diyetisyen, psikolog, büro personeli ve destek personeli (şoför) alım duyurusu DPB'de yayımlandı.

Kredi ve Yurtlar Kurumu KYK Genel Müdürlüğü lise ve lisans mezunu sözleşmeli memur alımı başvurular 9 Mayıs ile 18 Mayıs 2018 tarihleri arasında olacak. KYK personel alımı için KPSS şartı Yurt yönetim personeli için 70 istenirken, diğer sözleşmeli memur alımları için taban puan bulunmamaktadır.

KYK personel alımı yurt yönetim personeli detayları; Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü taşra teşkilatı yurt müdürlüklerinde istihdam edilmek üzere en az lisans düzeyinde 2016 KPSS (B) grubu KPSSP3 puan türü esas alınmak suretiyle yurt kapasitelerinin kız erkek dağılımı dikkate alınarak aşağıdaki bağlantıda yer alan iller için belirlenen boş pozisyon sayısına göre 463’ü kadın 293’ü erkek olmak üzere toplam 756 adet Sözleşmeli Yurt Yönetim Personeli sözlü sınavla alınacaktır.

KYK personel alımı sözleşmeli personel detayları; Gençlik ve Spor Bakanlığı Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü merkez teşkilatında istihdam edilmek üzere, aşağıdaki bağlantıda yer alan listeye göre 10 adet Diyetisyen ve 5 adet Destek Personeli (Şoför) olmak üzere 15 adet, taşra teşkilatında istihdam edilmek üzere aşağıdaki aşağıdaki bağlantıda dağılımı gösterilen 162 adet Diyetisyen, 44 adet Psikolog, 162 adet Büro Personeli, 81 adet Destek Personeli (Şoför) olmak üzere toplam 449 sözleşmeli personel alınacaktır.

756 Yurt Yönetimi Personeli Alımı Genel Şartları; Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Arşiv Araştırması yapılmış olmak, Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik aylığı almıyor olmak (Dul ve yetim aylığı hariç) gerekiyor.

Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

KYK yurt yönetimi personeli alımı askerlik şartı! 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin 6 ncı fıkrasında belirtilen askerlik şartını taşımak (Askerde olan adaylar da sınava başvurabileceklerdir. Ancak, yoklama kaçağı ve bakaya durumunda bulunan adayların sınava başvuruları kabul edilmeyecektir.

KYK yurt yönetimi personeli alımı mezuniyet ve KPSS şartı! Üniversitelerin en az 4 yıllık lisans eğitimi veren yurtiçindeki veya denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilen yurtdışındaki programlarının birinden mezun olmak, 22 Mayıs 2016 tarihinde yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSSP3 puan türünden en az 70 puan almış olmak gerekiyor.

464 Sözleşmeli Personel Alımı Genel Şartları; Türk vatandaşı olmak, Kamu haklarından mahrum bulunmamak, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 53 üncü madde hükümleri saklı kalmak kaydı ile görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı bulunmamak, Arşiv Araştırması yapılmış olmak, Sosyal Güvenlik Kurumundan emeklilik aylığı almıyor olmak (Dul ve yetim aylığı hariç) gerekiyor.

Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak gerekiyor.

KYK memur alımı askerlik şartı! 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin 6 ncı fıkrasında belirtilen askerlik şartını taşımak gerekiyor.  (Askerde olan adaylar da sınava başvurabileceklerdir. Ancak, yoklama kaçağı ve bakaya durumunda bulunan adayların sınava başvuruları kabul edilmeyecektir.)

Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü 464 Sözleşmeli Personel Alımı ilan metni için TIKLAYINIZ.pdf 

Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Genel Müdürlüğü 756 Sözleşmeli Personel Alımı ilan metni için TIKLAYINIZ.pdf

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
<strong>Dikkat!</strong> Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.